Veřejné projednání připravovaného projektu "Revitalizace Dómského pahorku Litoměřice" se uskuteční 8. září od 10.00 hodin po mši svaté v kostele Všech Svatých (Jezuitská 2, 412 01 Litoměřice).
Biskup bydlí v domě se sto třiceti okny a myši mu tam neloví žádná kočka. Jeho kostel se jmenuje katedrála a vejde se tam opravdu hodně dětí. Minulý týden byl dokonce jednou nohou na Ukrajině a přitom nevěděl jak vypadá kalina z naší hymny. Ale chtěl od nás vědět spoustu věcí. S takovými dojmy odcházely z Dómského pahorku v Litoměřicích ukrajinské děti, o které pečuje Integrační a komunitní centrum Svit Diecézní charity Litoměřice.
Papež píše: "Často se v prázdninové nudě, v horku a osamělosti stává právě nalezení dobré knihy oázou, která nás vzdaluje od jiných možností, jež by nám neprospěly. Jsou to také chvíle únavy, hněvu, zklamání a neúspěchu. Když nemůžeme najít klid v duši ani v modlitbě, dobrá kniha nám pomůže alespoň přečkat bouři, než se nám podaří získat trochu více pokoje."
Modleme se, abychom nalézali v četbě literatury zdroj formace mysli i srdce
Statutární zástupce zřizovatele (Biskupství litoměřické), biskup Stanislav Přibyl, jmenoval 1. srpna novou ředitelku Diecézní charity Litoměřice. Vedení Charity v diecézi se ujímá Adéla Švecová. Představujeme ji i její pohled na službu této církevní humanitární organizace.
S účinností od 1. srpna jmenoval biskup Stanislav Přibyl ředitelkou Diecézní charity Litoměřice Bc. Adélu Švecovou. Nahradila Mgr. Karolínu Wankovskou, DiS., kterou k 31. červenci z funkce odvolal.
Na setkání členů a přátel spolku Ackermann-Gemeinde z obou stran česko-německé hranice do Rohru (3. srpna) se vypravil i biskup Stanislav Přibyl. Sloužil zde mši svatou, při které byl také kazatelem.
Litoměřický biskup Stanislav Přibyl doplnil Katedrální kapitulu u sv. Štěpána v Litoměřicích.
Modleme se, aby se církev stávala prorockou pro mladou generaci
Vatikán 8. dubna 2024 představil dokument vatikánského Dikasteria pro nauku víry Dignitas infinita. Papežské magisterium, které vznikalo pět let, systematicky pojednává o otázkách lidské důstojnosti: od problému “spravedlivé války” po chudobu, od násilí na migrantech po násilí na ženách, od potratů přes náhradní mateřství až po eutanazii, od genderové teorie po digitální násilí.